Eğitimler

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

tablo

  • Anneler ve çocukları için aile eğitimi ve kişisel eğitim programları uygulanacak aile bağları kuvvetlendirilecektir.
  • Ekolojik oyuncak ve kostüm tasarımı ve üretimi için mesleki eğitim programı hazırlanarak projemiz çerçevesinde oluşturulacak atölyede hayata geçirilecektir.
  • Kursiyerlerimize mesleki eğitim sertifikası verilecektir.
  • Hedef grupta yer alan kursiyerlerimize KOSGEB destekli girişimcilik eğitimleri verilerek kendi iş yerlerini açabilmeleri için fırsat tanınacaktır.
  • Düzenlenecek olan işveren eğitimleri kadın istihdamının önünde yer alan engellerin aşılmasına katkıda bulunacaktır.
  • Anneler ve çocukların sosyal yaşama entegrasyonunu destekleyecek aynı zamanda oyuncak ve kostüm tasarımı için yeni ufuklar açacak İstanbul Oyuncak Müzesi’ne gezi düzenlenecektir.
  • Kurumumuz ve eş başvuru sahiplerinin organizasyonu ile düzenlenecek oyun şenliği ile hedef grupta yer alan kadınların sektör firmalarını tanıyabilmeleri ve faaliyetlerini görebilmeleri sağlanacak ayrıca sektör temsilcilerinin de kadınların tasarım ve üretim faaliyetlerinden haberdar olmaları sağlanacaktır. Böylece kadınların proje sonrası istihdamına katkıda bulunulacaktır.

kurs programı

 

Aile Eğitimi

Kadının Gücü “Bir Oyuncak Hikayesi” kapsamında yürütülen aile eğitimlerinin sonuna gelindi.Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Türk Kadınlar Birliği Amasya Şubesi tarafından yürütülmekte olan Kadının Gücü “Bir Oyuncak Hikayesi” projesinin en önemli aşamalarından biri olan 7-18 yaş arası aile eğitimi tamamlandı.
Toplam 55 katılımcı ile gerçekleşen ve Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda yapılan eğitim programına katılımcıların yoğun ilgi göstermeleri dikkati çekerken zaman zaman eğitime çocukları ile birlikte gelen katılımcılar olduğu da gözlendi. 7-18 yaş aile eğitimini gerçekleştiren Öğr. Gör. Emine SİLDİR “Mart ayında başlayan ve Mayıs ayında tamamlanan eğitimlerimiz ile ebeveyn-çocuk iletişiminin desteklenmesi, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimde yaşadıkları sorunların çözümü için önerilerin paylaşılması, çocuklarının gelişimini desteklemek için neler yapabileceklerini fark etmeleri amaçlanmıştır” diyerek katılımcıların gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve katılımcılara teşekkür etti.

Girişimcilik Eğitimi

Kadının Gücü “Bir Oyuncak Hikayesi” katılımcıları KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladılar.Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı çerçevesinde Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Amasya Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Türk Kadınlar Birliği Amasya Şubesi tarafından yürütülmekte olan Kadının Gücü “Bir Oyuncak Hikayesi” adlı projemizde katılımcılarımıza 23 Mayıs 2017-2 Haziran 2017 tarihleri arasında iki grup halinde 32 saatlik KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi.Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO’da gerçekleştirilen ve Yrd.Doç.Dr. Erdal ÜNSALAN tarafından gerçekleştirilen eğitim ile katılımcılarımıza girişimcilik, iş fikri geliştirme, yaratıcılık, pazar araştırma ve planlama, üretim ve yönetim gibi birçok konuda eğitim verildi.Katılımcıların etkin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılar edindikleri deneyimin iş hayatına ve kayıtlı istihdama katılmada önemli olduğunu vurgulayarak yetkililere böyle bir fırsatı kendilerine sunmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Mesleki Eğitim

Kursiyerlerimiz Dolgu Oyuncak Bebek Yapımı Mesleki Eğitimini başarıyla tamamladılar. Projemize dahil olan 38 kursiyerimiz toplamda 64 saat süren ve Hayat Boyu Öğrenme Modüllerine göre gerçekleştirilen Dolgu Oyuncak Bebek Yapımı Mesleki Eğitimini başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazandılar. Projemiz kapsamında oluşturulan dikiş atölyesinde 7-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşen eğitimler kursiyerlerimizin mesleki becerilerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedefledi. Eğitim süresince kursiyerlerimiz; oyuncak kalıbı çıkarma, dolgu malzemelerini tanıma, elde dikiş dikme, dolgu oyuncakların çocukların gelişimindeki yeri ve önemi gibi konularda eğitim aldılar. Kalıba göre oyuncak dikmenin yanı sıra kendi çocuklarının yaptıkları resimleri de dolgu oyuncak haline getirerek bir bakıma onların hayallerini gerçeğe dönüştürdüler.

Toplumsal Cinsiyet Eğitimi

Kişisel Gelişim Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.